Reklama

Reklama

BOR zamiast mediów w Sejmie? Poseł PO komentuje najnowszą ekspertyzę

"Tam (w ekspertyzie - przyp. red.) brakuje tylko wprowadzenia ZOMO i wyniesienia posłów opozycji z Sejmu. To kolejny element, który kompromituje marszałka Kuchcińskiego" - skomentował treść niedawno ujawnionej ekspertyzy Sławomir Neumann z PO.

Przypomnijmy, że chodzi o ekspertyzę, która pojawiła się niedawno na stronie Sejmu. Są to opinie prawne dotyczące konsekwencji blokowania obrad i możliwości przywrócenia porządku na sali posiedzeń. 

Opinie zostały zamówione przez Biuro Analiz Sejmowych. Przygotowali je: prof. dr hab. Romuald Kmiecik z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. dr hab. Grzegorz Górski z Toruńskiej Szkoły Wyższej oraz dr hab. Jarosław Wyrembak i dr Piotr Chybalski - eksperci ds. legislacji w Biurze Analiz Sejmowych.

Wynika z nich m.in., że sposobem na zażegnanie kryzysu jest wycofanie mediów z Sejmu, utajnienie obrad i wprowadzenie do gmachu funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Reklama

Więcej na temat ekspertyz można przeczytać TUTAJ

"Tam (w ekspertyzie - przyp. red.) brakuje tylko wprowadzenia ZOMO i wyniesienia posłów opozycji z Sejmu. To kolejny element, który kompromituje marszałka Kuchcińskiego" - powiedział poseł PO Sławomir Neumann, komentując treść dokumentu.

W swojej wypowiedzi, poseł PO obwinił również marszałka Kuchcińskiego za kryzys parlamentarny w Polsce.

"BOR i policja nie mają prawa wstępu do Sejmu" - dodał poseł. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy