Reklama

Reklama

Kryzys w Grecji

MFW ma już wniosek Grecji o kolejną pożyczkę

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) potwierdził, że otrzymał list od Grecji, ubiegającej się obecnie o kolejną pomoc finansową. Wcześniej rząd w Atenach informował, że zaprosił MFW do udziału w negocjacjach ws. pomocy.

Reklama

MFW poinformował w komunikacie wydanym w piątek (czasu lokalnego), że przedyskutuje z władzami Grecji i z partnerami europejskimi termin i procedury dalszych rozmów.

Reklama

Wcześniej w piątek rząd Grecji ogłosił, że zaprosił MFW do udziału w negocjacjach ws. pomocy finansowej (tzw. bailout). Jak wyjaśniła rzeczniczka rządu Olga Gerowasili, wysłany został list do szefowej MFW Christine Lagarde z formalną prośbą o zaangażowanie się w trzeci już od 2010 roku bailout Grecji.

Ateny domagały się na pewnym etapie rozmów z wierzycielami, by MFW nie brał udziału w następnym bailoucie.

Przedstawiciele kredytodawców Grecji, czyli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i MFW przyjadą do Aten w poniedziałek na rozmowy z rządem. Efektem tych rozmów ma być memorandum, opisujące reformy, które będzie musiała przeprowadzić Grecja w zamian za trzyletnie wsparcie finansowe. Potrzeby tego kraju oceniono na ok. 86 mld euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy