Reklama

Reklama

Żona Rafała Trzaskowskiego zakażona. Prezydent stolicy na kwarantannie

Małgorzata Trzaskowska, żona prezydenta Warszawy, choruje na COVID-19. Poinformował o tym sam Rafał Trzaskowski. "Przebywam na kwarantannie. Jestem zdrowy" - napisał na Twitterze.

"Ze względu na chorobę mojej żony przebywam na kwarantannie. Na razie jestem zdrowy - test robiłem wczoraj. Pracuję zdalnie. PS. Trzymajcie kciuki za Gosię" - napisał w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Rzeczniczka ratusza zabrała głos

Jak przekazała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka, Trzaskowski nie jest zakażony koronawirusem, w związku z czym nie ma obowiązku zgłaszania do sanepidu listy osób, z którymi miał bliski kontakt. - Nie ma sytuacji, w której jakikolwiek wiceprezydent jest skierowany na kwarantannę, absolutnie nie - dodała.

Jak zaznaczyła, obecnie większość spotkań w ratuszu odbywa się online. - Staramy się unikać kontaktu, jest ciągle praca rotacyjna, również w zarządzie - tak, żeby nie było kontaktu bezpośredniego. Tego trzymamy się od marca zeszłego roku, kiedy przyszła do nas pandemia - powiedziała.

Reklama

Coraz więcej zakażeń w Polsce 

W ostatnich dnach w kraju obserwujemy znaczący wzrost liczby zakażeń. 

W piątek odnotowano 18 775 zakażeń. Dzień wcześniej informowaliśmy o 21 045 przypadkach SARS-CoV-2. Była to najwyższa liczba zakażeń od początku roku. 

Jak przyznają eksperci, Polska zmaga się właśnie z trzecią falą pandemii. Doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban uważa, że jej szczyt powinien nastąpić pod koniec kwietnia. 

Czytaj także: Kluczowy wskaźnik nt. rozwoju epidemii. Niepokojący wzrost 

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy