Reklama

Reklama

Zmiany w szkołach. Wraca nauka zdalna dla uczniów z klas I-III

Uczniowie z klas I-III będą uczyć się wyłącznie zdalnie. Powrót zdalnych lekcji spowodowany jest dużym przyrostem zakażeń w kraju. Zmiany w szkołach, jak ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski, będą obowiązywały do 9 kwietnia. A co ze żłobkami i przedszkolami?

- Przekroczyliśmy barierę 25 tysięcy zachorowań. Dynamika zachorowań przyśpiesza, trzecia fala przyrasta - mówił szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej dotyczącej nowych obostrzeń. 

Decyzją rządu obostrzenia w całym kraju (już nie w regionach) obowiązywać będą od 20 marca do 9 kwietnia. 

Nauka zdalna dla najmłodszych uczniów

Zmiany obejmą szkoły. Jak przekazał Adam Niedzielski, uczniowie klas I-III wrócą do nauki zdalnej od poniedziałku, 22 marca. Zdalne nauczanie potrwa do 9 kwietnia. 

Reklama

- Zdecydowaliśmy się na to przede wszystkim ze względu na to, że w najbliższym czasie czeka nas okres ferii wielkanocnych. Ta nauka przez najbliższe tygodnie będzie naznaczona kwestią ferii - tłumaczył szef MZ. 

Decyzja o ewentualnym powrocie uczniów do szkół zostanie podjęta po Wielkanocy. - Najprawdopodobniej będzie to powrót do nauczania hybrydowego - przyznał minister.  

Obostrzenia nie obejmą placówek sprawujących opiekę nad najmłodszymi dziećmi - przedszkola i żłobki będą funkcjonować bez zmian. 

Czytaj również: Co z kościołami? Tak w tym roku ma wyglądać Wielkanoc

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy