Reklama

Reklama

Zmarł piętnastolatek chory na COVID-19. Miał choroby współistniejące

W szpitalu w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) zmarł chory na COVID-19 piętnastoletni pacjent. Chłopiec miał kilka chorób współistniejących. Jest najmłodszą osobą zakażoną koronawirusem, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy w tym roku.

- Ten pacjent został do naszego szpitala przyjęty w połowie marca. Już wówczas był w stanie ciężkim. Choroba postępowała i szybko został podłączony do respiratora. Niestety - pomimo wysiłków lekarzy - nie udało się go uratować - przekazała rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.

Był schorowany

Chłopiec miał choroby współistniejące. Związane były one m.in. z płucami.

- Był to schorowany pacjent, ale przez 15 lat jednak funkcjonował - zaznaczyła Hirsch-Lewandowska. Rzeczniczka prasowa szpitala potwierdziła, że to najmłodszy pacjent, który zmarł w tej placówce na COVID-19 w tym roku.

Reklama

- Najprawdopodobniej to także najmłodsza osoba, która zmarła w naszym szpitalu na COVID-19 od początku walki z epidemią. Nie jestem w tej chwili w stanie tego potwierdzić w stu procentach - dodała.

Średnia wieku chorych to 61 lat

W szpitalu w Grudziądzu, który jest jednym z głównych walczących z COVID-19 w woj. kujawsko-pomorskim, hospitalizowanych jest 339 pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pod respiratorem przebywa tam 39 z nich.

- Średnia wieku osób hospitalizowanych wynosi obecnie 61 lat. Średnia wieku osób pod respiratorem to 55 lat. Średnia wieku osób, które zmarły, a od początku roku w naszym szpitalu było to 519 osób, to 73 lata - poinformowała Hirsch-Lewandowska. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

24
39
27
4
10
14
29
8
28
64
2
14
6
19
24
42
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje