Reklama

Reklama

Zezwolą na organizację wesel i komunii? Branża się przygotowuje

Maj to - tradycyjnie - okres komunii oraz początek sezonu ślubnego. Branże weselna i cateringowa podkreślają, że w tym momencie nie ma żadnych pewnych informacji dotyczących ewentualnych możliwości organizowania imprez. "Jak tylko będzie można, to myślę, że każdy weekend będzie wykorzystany na organizację imprez" - mówi jeden z przedstawicieli branży.

- Być może w maju będziemy mogli sobie pozwolić na większe imprezy rodzinne - mówił we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Nie ma jednak informacji na temat tego, czy ten sektor gospodarki będzie otwarty, a jeśli tak, to na jakich zasadach.

- Było ciężko, ale jest już myślę, że bliżej do tego momentu, kiedy będziemy mogli zacząć działać - mówi Jacek Węgierski z firmy Mokoto Events zajmującej się organizacją imprez. 

Brak terminów

- Ten kalendarz letni jest w zasadzie w całości zarezerwowany. Są oczywiście jeszcze jakieś miejsca, ale widać, że jest duch zabawy w narodzie i, jak tylko będzie można, to myślę, że każdy weekend będzie wykorzystany na organizację imprez - wyjaśnia Węgierski.

Reklama

Rezerwacja terminów to na razie tylko deklaracja chęci, bez uiszczania opłaty.

Poza restrykcjami, przeszkodą mogą być sami goście. Część z nich w obawie o swoje zdrowia może rezygnować z udziału w weselu czy komunii. 

"Wiele wesel było przyczyną zakażeń"

Zdziwienia wobec ponownej organizacji dużych, rodzinnych wydarzeń nie kryją lekarze. - Jesteśmy zaskoczeni planami otwarcia branży weselnej. Mamy nadzieję, że będzie to dotyczyło wesel z bardzo ograniczoną liczbą uczestników - mówi prof. Krzysztof Tomasiewicz. 

- Wiemy, co działo się we wrześniu, październiku i, jak wiele wesel było przyczyną zakażeń. Nie jestem przeciwko tej branży, ale luzowanie tego typu spotkań, musi odbywać się w sposób racjonalny i stopniowy - dodaje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy