Reklama

Reklama

Zawieszenie połączeń Polski z Wielką Brytanią? Rząd nie wyklucza

Resort zdrowia rozważa restrykcje dotyczące połączeń z Wielką Brytanią w związku z wykryciem nowego szczepu koronawirusa - potwierdził reporterowi Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa. - Ministerstwo Zdrowia może takie rozwiązanie rekomendować i będzie to czynić - podał. Sprawą zajmie się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Według doniesień reportera Polsat News Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie restrykcji w połączeniach komunikacyjnych z Wielką Brytanią. Na razie nie wiadomo, jak dokładnie miałby wyglądać te ograniczenia. Jednak podobne rozwiązania wprowadziło lub zamierza wprowadzić kilka krajów w Europie. 

Reklama

O ewentualnych ograniczeniach połączeń lotniczych między Polską i Wielką Brytanią jako pierwsze poinformowało Radio Zet.

Resort nie podaje szczegółów rozwiązań, ale potwierdza, że ograniczenia połączeń ze Zjednoczonym Królestwem będą rozważane.

- Ministerstwo może rekomendować i będzie to czynić - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

Gdyby tak się stało, Polska poszłaby śladem innych unijnych państw, które wprowadziły zakaz połączeń lotniczych z wyspami. Takie kroki wykonały już Włochy, Belgia i Holandia. Wiadomo, że myśli o tym niemiecki i resort zdrowia.

Rzecznik rządu: Nie wykluczamy żadnej wersji

- W poniedziałek o godz. 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, zajmie się m.in. sprawą nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Nie wykluczamy żadnego wariantu łącznie z ograniczeniem lotów z Wielkiej Brytanii - przekazał z kolei rzecznik rządu Piotr Müller.

- W tej chwili zbieramy informacje i analizujemy informacje medyczne z Wielkiej Brytanii oraz jest wymiana informacji między krajami członkowskimi UE. - powiedział Müller.

LOT: Dostosujemy się

Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski pytany, czy polski przewoźnik zamierza zawiesić loty z i do Wielkiej Brytanii w związku z pojawieniem się tam nowego wariantu koronawirusa, powiedział, że LOT dostosuje się do regulacji, jeśli takie się pojawią.

Jak wynika z rozkładu lotów warszawskiego Lotniska Chopina, w niedzielę i do późnych godzin popołudniowych w poniedziałek, do Warszawy ma przylecieć siedem samolotów z Londynu.

Nowy szczep wirusa na Wyspach

Brytyjscy naukowcy wykryli przed kilkoma dniami nowy szczep koronawirusa. Ustalono, że jest w stanie szybciej się rozprzestrzeniać. - To wymknęło się spod kontroli i musimy nad tym znów zapanować - przyznał w wywiadzie dla BBC brytyjski minister zdrowia.

- Naprawdę martwię się o to, jak sobie poradzi krajowa służba zdrowia - powiedział w niedzielę Hancock. 

Obecnie w Zjednoczonym Królestwie w szpitalach przebywa porównywalna liczba chorych, co podczas pierwszej fali pandemii. - To kolejny powód, dla którego każdy musi przestrzegać nowych zasad i brać odpowiedzialność za swoje zachowanie - dodał minister.

---------------------------------------

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: GRAM o duże pieniądze już teraz!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje