Reklama

Reklama

Zatrzymują tramwaje. Zbyt duża liczba pasażerów

Policja restrykcyjnie egzekwuje nowe ustalenia, dotyczące limitu osób w pojazdach komunikacji miejskiej. W stolicy doszło do zatrzymań w ruchu z powodu zbyt dużej liczby pasażerów – informuje portal transport-publiczny.pl.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, w pojazdach komunikacji publicznej może jechać wyłącznie taka liczba pasażerów, która odpowiada połowie miejsc siedzących.

Motorniczowie i kierowcy dostali wytyczne postępowania w nowych realiach. "Jeśli ocenisz, że w pojeździe jest za dużo pasażerów, powiadom centralę ruchu i nie jedź dalej. Jeśli masz system nagłośnienia, powiadom pasażerów o przyczynach zatrzymania. Pamiętaj, w takiej sytuacji nie musisz wychodzić z kabiny" - informują Tramwaje Warszawskie.

Jednocześnie policja zapowiedziała "restrykcyjne działania" wobec kierowców i motorniczych w razie przepełnienia pojazdów.

Reklama

Według informacji portalu transport-publiczny.pl, w czwartek do południa było około 30 przypadków zatrzymania ruchu tramwajowego w Warszawie z powodu przepełnienia pojazdów. Przerwy w ruchu trwały od 4 do 40 minut. 

Awantura w tramwaju

"Super Express" informuje natomiast, że limity w komunikacji miejskiej w stolicy spowodowały nerwową reakcję jednego z pasażerów.  

"Awantura w tramwaju przy Parku Praskim zakończyła się interwencją policji. Motorniczy zatrzymał pojazd, bo w tramwaju zrobiło się tłoczno, a jeden z mężczyzn zareagował na to nerwowo" - pisze dziennik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje