Reklama

Reklama

Zarejestrowani i zaszczepieni przeciw COVID-19. Jak to wygląda w poszczególnych grupach wiekowych?

Podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KRPM i pełnomocnik rządu ds. szczepień, przedstawił dane dotyczące osób zarejestrowanych i zaszczepionych przeciw COVID-19 w grupie 60-70+. Jak wynika z rządowych statystyk, najmniej zaszczepionych jest wśród 60-latków.

Zarejestrowanych i zaszczepionych przeciw COVID-19 jest 66 proc. osób powyżej 70. roku życia. W grupie 69-latków jest 53 proc. takich osób. 

Prawidłowość jest następująca - im młodsze osoby, tym mniejszy proc. tych, którzy przyjęli lub chcą przyjąć preparat.

I tak np. w grupie 68-latków zarejestrowanych i zaszczepionych jest 49 proc. osób, wśród 67-latków 46 proc., a 66-latków 44 proc.

W dole tabeli są osoby w wieku 62 lat (z nich zarejestrowanych i zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest 29 proc.), w wieku 61 lat (zaszczepieni stanowią 25 proc. tej grupy) i 60-latkowie (to 21 proc. osób w tym wieku).

Reklama

2,3 mln wolnych miejsc na szczepienia

- Dzięki zaangażowaniu szeregu polityków na forum europejskim, w tym premiera Mateusza Morawieckiego, wczoraj została podjęta decyzja, że blisko milion szczepionek Pfizera, które mieliśmy otrzymać jesienią, dostaniemy teraz - przekazał podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk. 

- Wolnych terminów do szczepień w kwietniu i w maju mamy 1,8 mln - wskazał. Kolejne pół miliona slotów (miejsc) zostanie dołożonych w kwietniu. 

- Będziemy więc mieli do wypełnienia 2,3 mln wolnych miejsc - ogłosił pełnomocnik rządu ds. szczepień. 

Ładowanie...
Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy