Reklama

Reklama

Zaprzysiężenie nowego rządu. Prezydent podjął decyzję

Zaprzysiężenie nowego rządu, wstępnie zaplanowane na poniedziałek o godz. 15, zostało przełożone. To efekt wykrycia koronawirusa u posła PiS Przemysława Czarnka, który miał zostać wybrany nowym ministrem edukacji i nauki. Jak poinformował w poniedziałek po południu na Twitterze Błażej Spychalski - zaprzysiężenie odbędzie się we wtorek (6 października) o godzinie 14:00 w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.


"Prezydent RP podjął decyzję, że dokona zmian w składzie Rady Ministrów jutro o godzinie 14.00. Zmiany zostaną przeprowadzone uwzględniając obostrzenia sanitarne" - napisał na Twitterze Spychalski.

Rzecznik prezydenta podczas konferencji prasowej sprecyzował, że zaprzysiężenie odbędzie się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, a osoby skierowane na kwarantannę nie wezmą w niej udziału. Przekazał także, że Przemysław Czarnek odbierze nominację na funkcję ministra edukacji i nauki w późniejszym terminie. 

Przypomnijmy, zaprzysiężenie nowego gabinetu Mateusza Morawieckiego miało się odbyć w poniedziałek  o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim. W związku z pojawieniem się informacji o tym, że Przemysław Czarnek jest zakażony koronawirusem, premier zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia. Ponadto inspektor sanitarny prowadzi postępowanie w celu wskazania osób, które mają być skierowane na kwarantannę.

Reklama

Decyzją sanepidu, wszystkie osoby, które od piątku 2 października do poniedziałku 5 października miały bezpośredni kontakt z Przemysławem Czarnkiem, zostaną objęte kwarantanną.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy