Reklama

Reklama

Zapisy na szczepienia dla grupy "I": Michał Dworczyk zapowiedział konferencję prasową

W piątek rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wybranej części osób z grupy pierwszej - zapowiedział w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień Michał Dworczyk. Poinformował, że we wtorek odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce odbywają się etapami według grup opisanych w narodowym programie. Od 25 stycznia ruszą szczepienia osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej - w pierwszej kolejności będą to seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe.

Reklama

Dworczyk dopytywany w TVN24, czy 15 stycznia ruszy proces rejestracji na szczepienia, odparł, że "ma absolutną pewność, że 15 stycznia rozpocznie się system zapisów na szczepienia". - Do 14 stycznia trwają zgłoszenia grupy "zero". (...) 15 stycznia rozpoczną się zapisy wybranej części grupy pierwszej - dodał.

Szef KPRM poinformował także, że we wtorek odbędzie konferencja dotycząca zapisów na szczepienia. - Od wtorku będziemy szczegółowo to tłumaczyli - zapowiedział.

Szczepienia rozpoczęto w Polsce 27 grudnia. Obecnie szczepione są osoby z grupy zero, do której należą m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia i rodzice wcześniaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje