Reklama

Reklama

Zamość: Zmarła ​pielęgniarka zakażona koronawirusem

40-letnia pielęgniarka ze szpitala w Zamościu (woj. lubelskie) zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. Ewa Milczuk-Choma od momentu uzyskania pozytywnego wyniku testu przebywała w izolacji domowej.

Śp. Ewa Milczuk-Choma zmarła 22 października. To piąta pielęgniarka, która przegrała walkę z koronawirusem od początku pandemii w Polsce.

Reklama

Kobieta pracowała na Oddziale Chorób Wewnętrznych w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.

Pielęgniarka chorowała w izolacji domowej. Jak zaznaczył w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Mariusz Paszko, prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, dla szpitala to ogromna tragedia, której nie można było przewidzieć ani jej zapobiec.

"Jak nieprzewidywalny i agresywny jest wirus"

- To zaskoczenie dla nas wszystkich. Informacji o medycznych szczegółach nie będę udzielał, jedynie podkreślę, że ta historia, o której nie możemy wszyscy przestać myśleć, pokazuje, jak nieprzewidywalny i agresywny jest to wirus - mówił, wyrażając jednocześnie oburzenie z powodu przetaczających się przez kraj protestów antycovidowych.

Prezes dodał, że większość pracowników szpitala z dodatnimi wynikami testów (to około 20 osób) przechodziła zakażanie bezobjawowo lub w miarę łagodnie.

Najprawdopodobniej nie da się ustalić, czy zmarła pielęgniarka zakaziła się w szpitalu, czy poza nim.

Nekrolog na swoim profilu facebookowym zamieścił Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy i kondolencji dla najbliższych.

"Wyrazy współczucia dla całej rodziny, odeszła pełnić ostatni dyżur. Spoczywaj w pokoju" - napisała Ewa.

"Dusza człowiek. Super dziewczyna" - skomentowała Ilona.

"Wyrazy współczucia dla najbliższych. Bardzo dobry człowiek pozytywna dziewczyna z duszą na ramieniu. Ogromną strata. Nasza koleżanka" - dodała Justyna.

"Ewuniu na zawsze zostaniesz w moim serduchu, dziękuję że mogłam z tobą pracować" - wyznała Anna.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje