Reklama

Reklama

Zamknięte sklepy budowlane i meblowe. Do kiedy?

Sklepy meblowe i budowlane będą zamknięte już od najbliższej soboty - poinformował w czasie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd wprowadza nowe restrykcje w związku z pogarszająca się sytuacja epidemiczną. Od 27 marca zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe (o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.) sklepy meblowe i budowlane. Obostrzenie potrwają do 9 kwietnia.

- Oczywiście galerie i sklepy, tak jak do tej pory, będą zamknięte - przekazał Adam Niedzielski. 

Otwarte pozostają hurtownie i składy budowlane. - Będą zapewniały płynność i ciągłość działania sektora budowlanego - zaznaczył minister zdrowia. 

Jak dodał minister Niedzielski, otwarte pozostaną mniejsze placówki handlowe i pocztowe, ale zaostrzony zostanie limit klientów, którzy mogą w jednym momencie przebywać na ich terenie. W sklepach do 100 m2 obowiązywał będzie limit jednej osoby na 15 m2, w sklepach powyżej 100 m2 jednej osoby na 20 m2 - przekazał Niedzielski.

Reklama

Czytaj więcej: Nowe obostrzenia na Wielkanoc 

Ładowanie...

- Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy. Napór trzeciej fali jest bardzo silny. (...) To nie sprzęt jest wąskim gardłem, to nawet nie łóżka, tylko dostępność lekarzy, pielęgniarek, służb medycznych. Nie jesteśmy w stanie dzisiaj mieć więcej lekarzy i pielęgniarek - przyznał premier Mateusz Morawiecki, wyjaśniając, dlaczego rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje