Reklama

Reklama

Zamknięte restauracje, zakaz wesel. Nowe obostrzenia w całym kraju

W związku z postępującą w szybkim tempie epidemią koronawirusa od soboty 24 października cała Polska będzie strefą czerwoną. Oznacza to między innymi zakaz organizacji imprez okolicznościowych, w tym wesel. Przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie nie będą też mogły stacjonarnie funkcjonować restauracje.

Zakaz organizacji wesel, styp i innych imprez okolicznościowych obowiązywał od 19 października w powiatach znajdujących się w strefie czerwonej. Od 24 października cała Polska będzie strefą czerwoną, co oznacza, że zakaz ten będzie obowiązywał na terytorium całego kraju.

To nie jedyne ograniczenie, które uderzy w szeroko rozumianą branżę rozrywkową. 

Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zawieszeniu stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych. Restauracje będą mogły jednak prowadzić działalność na wynos lub na dowóz. 

Pełna lista nowych restrykcji jest jednak znacznie szersza. Wśród nich znalazły się między innymi nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych czy zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób.

Ograniczenie działalności restauracji, kawiarni i pubów planowane jest na razie na dwa tygodnie, ale z możliwością przedłużenia. 

Premier zapowiedział też wsparcie dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z kolei wicepremier Jarosław Gowin poinformował o toczących się konsultacjach z branżą gastronomiczną. 

Reklama

W piątek (23 października) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższy bilans od początku epidemii. Zmarły też kolejne 153 osoby.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy