Reklama

Reklama

Zakażenia wśród w pełni zaszczepionych. Najnowsze dane resortu zdrowia

Tylko 2,75 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażeń w tej grupie po upływie 14 dni od czasu przyjęcia pełnej dawki wyniosła dokładnie 589 892.

"Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 21,12 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni" - podał w sobotę na Twitterze resort zdrowia. Poinformowano również, że w Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 21 400 739 osób.

Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawka to 2 792 130, a liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki to: 589 892.

Reklama

Koronawirus. Znów rośnie liczba zakażeń

W sobotę odnotowano 16 896 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, zmarło kolejnych 429 osób. Dla porównania - tydzień temu, 8 stycznia, odnotowano 10 900 zakażeń i 292 zgonów. Oznacza to ponad 50 proc. wzrost tydzień do tygodnia. 

W Polsce dość szybko szerzy się wariant koronawirusa Omikron, który spowodował, że w krajach Europy Zachodniej padają kolejne rekordy zakażeń. 

Dane z czterech ostatnich tygodni wskazują, że udział zakażeń wariantem Omikron w ogólnej liczbie potwierdzonych infekcji SARS-CoV-2 w Polsce wynosi 10,2 proc. Ale - jak dowiedziała się Interia w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH - widać wyraźnie, że liczba przypadków Omikrona rośnie. "W próbkach zgłaszanych do systemu GISAD w ostatnich siedmiu dniach widzimy już rosnący udział - do około 18 proc." - poinformował Instytut.

Dotychczas najwięcej przypadków zakażeń wariantem Omikron stwierdzono na Mazowszu i na Pomorzu. 


Reklama

Reklama

Reklama