Reklama

Reklama

Zajęte łóżka, zajęte respiratory. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

W Polsce zajętych jest 34 619 łóżek covidowych, pod respiratorami jest 3513 chorych - informuje Ministerstwo Zdrowia. To o 629 pacjentów i 30 respiratorów więcej niż dobę wcześniej.

Reklama

- Po dwóch tygodniach od szczytu zakażeń widzimy dużą ilość osób, które są przyjmowane do polskich szpitali. Widzimy, że ten szczyt trzeciej fali, jeśli chodzi o szpitale, mamy w tej chwili - zaznaczał we wtorek na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wskazywał, że w placówkach przybywa pacjentów covidowych w coraz gorszym stanie zdrowia. 

Reklama

- Polacy w okresie świątecznym nie zgłaszali się do szpitali. (...) Myślę, że ten tydzień w dalszym ciągu będzie tygodniem dość trudnym dla polskiego szpitalnictwa, pacjentów codziennie przybywa - mówił. 

Dane z ostatnich dni

Przez trzy dni, do poniedziałku, wskaźnik hospitalizacji pacjentów z COVID-19 malał, rosła natomiast liczba pacjentów podłączanych do respiratorów. Wraz z początkiem nowego tygodnia obydwa kluczowe wskaźniki wzrosły. 

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia informowało, że w szpitalach przebywa 33 990 osób zakażonych koronawirusem, a z respiratorów korzysta 3483 pacjentów. 

W niedzielę zajętych było 33 460 łóżek covidowych, z kolei wspomagania respiratorem wymagało 3459 chorych. W sobotę te dane przedstawiały się następująco - 34 167 hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem, 3373 chorych pod respiratorami. W piątek zajętych było 34 550 łóżek covidowych i 3376 respiratorów.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano łącznie 45 726 łóżek i 4450 respiratorów.

Do tej pory wyzdrowiało 2 219 655 osób. 

Dane dotyczące liczby pacjentów z COVID-19, a także liczby respiratorów, które są w użyciu, obrazuje poniższy wykres:

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy