Reklama

Reklama

Zajęte łóżka i respiratory. Najnowsze dane

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że obecnie w Polsce zajętych jest 23 583 łóżek dla pacjentów z COVID-19. 2360 osób przebywa pod respiratorami.

W sobotę zajęte były 23 293 łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem oraz 2315 respiratorów. Niedzielne dane to wzrost odpowiednio o 290 oraz 45 jednostek.

Ogólnie dla osób cierpiących na COVID-19 polska służba zdrowia dysponuje obecnie 33 083 łóżkami i 3211 respiratorami.

W piątek Ministerstwo Zdrowia informowało, że hospitalizowanych było 22 567 chorych na z COVID-19, w czwartek - 21 858, a w środę - 21 511.

Tydzień temu, 14 marca, w szpitalach przebywało 19 654 z COVID-19.

Resort przekazał w niedzielę, że na kwarantannie przebywa 370 067 osób. Podało też, że wyzdrowiało dotąd 1 656 827 osób.

Reklama

Ładowanie...

Od soboty obostrzenia w całym kraju

Od soboty na obszarze całej Polski obowiązują nowe restrykcje związane z pandemią, które potrwają do 9 kwietnie. Swoją działalność muszą zawiesić hotele (z pewnymi wyjątkami, wśród nich są hotele robotnicze). Noclegi świadczone w ramach podróży służbowych też będą dopuszczone. W ograniczonym zakresie będą musiały działać też galerie handlowe.

Z rozporządzenia wynika, że zamknięte będą teatry, muzea, galerie sztuki. Organizacja wydarzeń z udziałem publiczności nie będzie możliwa. Możliwa będzie jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online. Zamknięte będą również kina, zakazane będą też projekcje w domach i ośrodkach kultury.

Od soboty nieczynne będą również baseny (z pewnymi wyjątkami), sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie. Nie mogą działać również wesołe miasteczka i parki rozrywki. Obiekty sportowe mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy