Reklama

Reklama

Zajęte łóżka i respiratory. Dane z 7 czerwca

Pacjenci z COVID-19 zajmują aktualnie 3183 łóżek w szpitalach. Pod respiratorami przebywa 463 osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. W porównaniu do dnia poprzedniego liczba hospitalizacji spadła o 116, a zajętych respiratorów o 26.

Łącznie na pacjentów z COVID-19 w całym kraju przygotowano 15 462 łóżek i 1 659 respiratorów. W porównaniu do dnia poprzedniego liczba hospitalizacji spadła o 116, a zajętych respiratorów o 26. 

Ładowanie...

Na kwarantannie przebywa obecnie 58 527 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 645 877 zakażonych.


Niedzielski: Pandemia odpuszcza

- Pandemia odpuszcza we wszystkich obszarach - mówił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, ogłaszając kolejne zmiany w obostrzeniach. Podkreślał, że świadczą o tym spadające liczby: zakażeń i hospitalizacji. Coraz mniejsza jest także "trafialność" testów, czyli odsetek pozytywnych testów na koronawirusa.

Reklama

- Jeśli chodzi o sytuację w szpitalach, mamy tutaj bardzo radykalny spadek. Ostatni tydzień to jest spadek hospitalizacji rzędu 5 tys. łóżek, ale w poprzednich tygodniach ten spadek liczby hospitalizacji był nawet rzędu 8 tys. - mówił. Dodał, że był to rekordowy tydzień.

Poprawiająca się sytuacja epidemiczna wpłynęła na decyzję rządu o zmniejszeniu infrastruktury przeznaczonej na walkę z covidem. Jak informował Niedzielski, na przestrzeni ostatniego 1,5 miesiąca liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 została zmniejszona o 20 tys.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy