Reklama

Zajęte łóżka i respiratory. Dane z 3 czerwca

Pacjenci z COVID-19 zajmują aktualnie 3734 łóżek w szpitalach. Pod respiratorami przebywa 527 osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. W porównaniu do dnia poprzedniego liczba hospitalizacji spadła o 250, zajętych jest też o 20 respiratorów mniej.

Łącznie na pacjentów z COVID-19 w całym kraju czekają 15 874 łóżka i 1 702 respiratory. 

Od kwietnia sytuacja w szpitalach stale się poprawia. Tydzień temu - 27 maja - liczba zajętych tzw. łóżek covidowych wynosiła 6377. Pacjenci zmagający się z COVID-19 zajmowali 873 respiratory. 

Na kwarantannie przebywa obecnie 64 168 osób. 

Ładowanie...

Minister zdrowia: Radykalny spadek hospitalizacji 

- Pandemia odpuszcza we wszystkich obszarach - mówił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, ogłaszając kolejne zmiany w obostrzeniach. Podkreślał, że świadczą o tym spadające liczby: zakażeń i hospitalizacji. Coraz mniejsza jest także "trafialność" testów, czyli odsetek pozytywnych testów na koronawirusa.

Reklama

- Jeśli chodzi o sytuację w szpitalach, mamy tutaj bardzo radykalny spadek. Ostatni tydzień to jest spadek hospitalizacji rzędu 5 tys. łóżek, ale w poprzednich tygodniach ten spadek liczby hospitalizacji był nawet rzędu 8 tys. - mówił. Dodał, że był to rekordowy tydzień. 

Poprawiająca się sytuacja epidemiczna wpłynęła na decyzję rządu o zmniejszeniu infrastruktury przeznaczonej na walkę z covidem. Jak informował Niedzielski, na przestrzeni ostatniego 1,5 miesiąca liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 została zmniejszona o 20 tys. 

Czytaj także: Zmiany w obostrzeniach. Niedzielski ogłosił plan luzowania 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy