Reklama

Reklama

Zajęte łóżka i respiratory. Dane z 10 czerwca

Pacjenci z COVID-19 zajmują aktualnie 2553 łóżek w szpitalach. Pod respiratorami przebywają 364 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia. W porównaniu do dnia poprzedniego liczba hospitalizacji spadła o 189, a zajętych respiratorów o 24.

Dzień wcześniej, w środę zajętych było 388 respiratorów i 2 742 łóżka.

Ministerstwo podało jednocześnie, że w sumie jest dostępnych 14 488 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Liczba dostępnych respiratorów to z kolei 1502.

Z najnowszych danych wynika również, że 57 127 osób jest objętych kwarantanną. Dotychczas wyzdrowiało 2 647 095 osób.

Ładowanie...

Dalszy plan luzowania

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić dalszy plan luzowania obostrzeń w Polsce. 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zmienione zostaną na pewno limity w kościołach. - W wyniku dyskusji (z Episkopatem - red.) z ostatnich kilku dni podjęliśmy rzeczywiście decyzję, żeby - podobnie jak to jest w innych miejscach - te święte dla Polaków miejsca, jakim są kościoły także mogły być nawiedzane w większych grupach osób. Dlatego ta decyzja, która będzie obowiązywała od najbliższego tygodnia dotyczy właśnie również kościołów - zaznaczył szef rządu.

- Mogę dzisiaj powiedzieć, że chcemy rzeczywiście doprowadzić do tego, żeby połowa miejsc w kościołach, tak jak to było rok temu, mogła być wypełniana - oświadczył Morawiecki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje