Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: Pierwszy pacjent z regionu spośród zakażonych koronawirusem opuścił szpital

Starszy mężczyzna, który od trzech tygodni był hospitalizowany w związku z zakażeniem koronawirusem, został wypisany do domu - poinformowała rzeczniczka szczecińskiego szpitala wojewódzkiego. To pierwszy pacjent w regionie spośród osób ze zdiagnozowanym koronawirusem, który mógł opuścić szpital.

"Pacjent, który od trzech tygodni był hospitalizowany w oddziale zakaźnym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie z powodu koronawirusa, został wypisany dziś do domu" - poinformowała rzeczniczka szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Natalia Andruczyk. Dodała, że wykonany w piątek test w kierunku SARS-CoV-2 dał wynik ujemny, "a dobry stan starszego mężczyzny pozwolił na wypis ze szpitala".

Jak wskazała Andruczyk, pacjent będzie przebywał w izolacji domowej przez 14 dni. Po 10 dniach wykonany zostanie ostateczny test w kierunku SARS-CoV-2.

Reklama

To jeden z pierwszych pacjentów, u których zdiagnozowano koronawirusa w regionie.

Dotychczas zdiagnozowano 34 przypadki zakażenia koronawirusem u osób z Zachodniopomorskiego. Jedna osoba zmarła - w czwartek poinformowano o śmierci w koszalińskim szpitalu 67-letniego mężczyzny, u którego wcześniej potwierdzono koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy