Reklama

Reklama

Zabrze: Ogromna kolejka karetek przed szpitalem. Czekali kilkanaście godzin

Nocą przed Szpitalem Specjalistycznym w Zabrzu (woj. śląskie) utworzyła się ogromna kolejka karetek z osobami zakażonymi koronawirusem. Na przyjęcie pacjentów oczekiwało 17 pojazdów. Placówka poinformowała wcześniej, że zwiększyła pulę wolnych miejsc dla chorych na COVID-19. Do sieci trafiło nagranie.

Do Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu kierowano chorych z całego województwa. Pacjentów nie przyjęto jednak od razu. 17 zespołów czekało przed placówką kilkanaście godzin. Kolejkę udało się rozładować w środę przed południem. 

Arkadiusz Głąb z Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu mówi w rozmowie z Polsat News: - Nie będę ukrywał, że jest ciężko. Wyjazdów jest mnóstwo. Obsługujemy bardzo dużo, wielokrotnie więcej wyjazdów niż w ubiegłym roku, kiedy też było ponad 20-30 tys. zachorowań.

Reklama

Jak zaznacza, informacja ze szpitala o wolnym miejscu dla pacjentów przekazywana jest do ambulansów. 

- Wizyty są realizowane w bardzo długich odstępach czasowych. W tej chwili te 15-20 minut, które powinny być przeznaczone na wizytę, wydłużyły się do kilku, kilkunastu godzin - tłumaczy sytuację, do jakiej doszło w Zabrzu.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje