Reklama

Reklama

Wyniki testów. Nałożono obowiązek na prywatne laboratoria

Od czwartku (5 listopada) każde laboratorium wykonujące komercyjnie testy na SARS-CoV-2 jest zobowiązane przekazać informacje o osobie zakażonej oraz o pozytywnym wyniku testu do systemu EWP – przypomina Ministerstwo Zdrowia.

Resort wyjaśnia, że dzięki umieszczeniu pozytywnego wyniku testu w systemie EWP pacjenci zyskają znaczące ułatwienia w okresie objęcia obowiązkową izolacją domową, w tym uzyskają wynagrodzenie lub zasiłek chorobowy bez potrzeby uzyskania eZLA (ich pracodawca otrzyma z ZUS wszystkie niezbędne dane).

Od początku epidemii w kierunku koronawirusa przebadano - jak podawało w środę MZ - 4 mln 779 tys. 914 osób. Zakażenie potwierdzono dotąd u 439 tys. 536 osób, z których 6475 zmarło.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy