Reklama

Wybory na Podkarpaciu. Podano frekwencję w Nowej Dębie i Medyce

Na Podkarpaciu w niedzielę odbyły się wybory uzupełniające do rad gmin w Nowej Dębie i w Medyce. Radnego w gminie Nowa Dęba wybierali mieszkańcy Chmielowa. Frekwencja wyniosła 19 proc. Z kolei w Siedliskach w gminie Medyka głosowało 27,5 proc. uprawnionych.

W obu przypadkach o mandat ubiegało się po dwóch kandydatów. W Chmielowie uprawnionych do głosowania było blisko 800 osób, a w Siedliskach niespełna 270 wyborców.

W związku z epidemią koronawirusa przygotowano odpowiednie zasady postępowania oraz środki ochrony osobistej dla komisji wyborczych i głosujących. Każdy wyborca przy wejściu do lokalu zakładał rękawice i otrzymywał jednorazowy długopis. Przestrzegano zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy oczekującymi.

Zgodnie z zaleceniami sanepidu w lokalach wyborczych zapewnione zostały niezbędne czynności m.in. związane z dezynfekcją klamek i powierzchni oraz wietrzeniem pomieszczenia.

Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu

Aktualnie w woj. podkarpackim pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 78 osób, 3 tys. 334 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 43. Hospitalizowanych jest 148 pacjentów.

Do tej pory w regionie wykonano 8 tys. 119 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 313 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiały 173 osoby. Odnotowano 16 zgonów.

Najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem zarejestrowano w powiatach leżajskim i tarnobrzeskim po 39 oraz w Tarnobrzegu (30) i Rzeszowie (28). Z kolei w powiecie bieszczadzkim, jedynym na Podkarpaciu, nie pojawiły się dotąd zachorowania na COVID-19.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy