Reklama

Reklama

Wszystko co musicie wiedzieć o szczepieniach, ale (czasem) boicie się zapytać

Program "SuperTemat" w Superstacji wyjaśnia, na jakim etapie są szczepionki na COVID-19, które przygotowuje sześć firm. Odpowiada, czy należy obawiać się szczepionki przeciw koronawirusowi. Wyjaśnia, jak pandemia wpływa na szczepienia przeciwko innym groźnym chorobom.

- Co najmniej sześć firm w tej chwili weszło w trzecia fazę badań klinicznych - mówi w programie "SuperTemat" w Superstacji prof. Joanna Zajkowska, lekarka chorób zakaźnych, pytana o postępy prac nad szczepionkami przeciw koronawirusowi, powodującemu COVID-19.

Ekspertka wyjaśnia także, co to jest szczepionka genetyczna i dlaczego nie trzeba się jej obawiać.

Naukowcy na łamach medycznego czasopisma "The Lancet" ostrzegają, że z powodu pandemii wstrzymano kampanie szczepień, a skutki tego mogą być widoczne już niebawem. Prof. Joanna Zajkowska, lekarz chorób zakaźnych, wyjaśnia, jak ważne są systematyczne programy szczepień.

Reklama

W nadchodzących miesiącach prawdopodobnie wzrośnie więc liczba dzieci, które są podatne na odrę, a to oznacza, że kolejna, dramatyczna epidemia jest niestety możliwa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy