Reklama

Reklama

"Wszystkie ręce na pokład". Dyrektor szpitala w Radziejowie jeździ w karetce jako ratownik

- Jest konieczność pracy każdego medyka, każdego ratownika, pielęgniarki, lekarza, z pacjentami zakażonymi koronawirusem. Wszystkie ręce na pokład, wszyscy razem walczmy z tym wirusem - apeluje Sebastian Jankiewicz, dyrektor szpitala w Radziejowie (woj. kujawsko-pomorskie), który po godzinach jeździ w karetce pogotowia jako ratownik medyczny.

- Tytuł ratownika medycznego posiadam od 11 lat. Wcześniej pracowałem w zespołach ratownictwa medycznego, teraz pełnię także funkcję dyrektora szpitala powiatowego w Radziejowie, który jest szpitalem jednoimiennym, zakaźnym - wyjaśnia Sebastian Jankiewicz, który, po pracy jako dyrektor, postanowił wesprzeć lokalne pogotowie ratunkowe.

Jak mówi Jankiewicz, pracuje w ostatnim czasie bardzo dużo. - Staram się dyżurować w poniedziałki, środy i piątki. Z karetki wychodzi się późno, tyle jest wyjazdów, tylu pacjentów w stanie zagrożenia życia, których transportujemy pod respiratorami do placówek wyższej rangi, będąc w kombinezonach ochronnych - wyjaśnia. - Ile mamy sił, tyle tym pacjentom pomagamy - dodaje. 

Reklama

Pytany o nowe przepisy, które zwalniają medyków z kwarantanny, przyznaje, że ta decyzja podyktowana jest tym, że "brakuje rąk do pracy". 

"Ochrona zdrowia jest na ostatnim tchnieniu"

- Medycy są już zmęczeni. Każdy z nas, który uczył się zawodu medycznego, nie podejrzewał, że będzie w takiej sytuacji, że taki czas nastąpi w służbie zdrowia. A naprawdę ochrona zdrowia jest już na ostatnim tchnieniu - ocenia Sebastian Jankiewicz. 

Jankiewicz z uznaniem i wdzięcznością mówi o zaangażowaniu całego personelu medycznego. - Wszyscy razem pracujemy, by ratować już nie zdrowie, ale życie ludzkie - zauważa. 

Jednocześnie zwraca uwagę, że spędza bardzo mało czasu z najbliższymi. - Nie ma nas w domu, nasze rodziny cierpią - mówi. 

W szpitalu w Radziejowie, który jest placówką jednoimienną - zakaźną, na 142 łóżka przeznaczone dla "pacjentów covidowych" wolnych jest tylko pięć łóżek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy