Reklama

Reklama

Wrocław: Dwaj "antycovidowcy" walczą o życie w szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu o życie walczą dwaj tzw. antycovidowcy, czyli osoby kwestionujące istnienie epidemii koronawirusa. Są zakażeni Sars-CoV-2. Informację tę przekazał prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego.

Jak poinformował prof. Simon, pacjenci szpitala są bardzo młodymi ludźmi, którzy "mieli predyspozycje genetyczne do złego przebiegu tej choroby".

- Kojarzę tych ludzi. Gdy jeszcze byli zdrowi, obrzucali nas błotem, nawet przysyłali SMS-y - mówił. Jego słowa cytuje "Dziennik Zachodni".  

- Jeden z nich już nic nie może mówić, w tak złym jest stanie. A drugi już nie zaprzecza istnieniu epidemii - zwrócił uwagę.

Czytaj też: Prof. Krzysztof Simon: Jeśli się nie zmobilizujemy, ludzie będą umierać na stojąco

Reklama

Coraz więcej zakażeń

W piątek (9 października) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4739 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To rekordowa liczba zakażeń od początku epidemii. Resort przekazał też, że zmarły kolejne 52 osoby. 

Ładowanie...

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

47
57
5
53
1
12
49
11
51
1
6
77
3
146
1
16
2
52
1
43
40
61
152
1
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje