Reklama

Reklama

Wraca nauka zdalna? Przemysław Czarnek: Decyzja w najbliższych godzinach

- ​Jest kilka wariantów postępowań. Jeden z nich dotyczy przejścia na naukę zdalną klas od czwartej wzwyż i punktowo w miastach, gdzie transmisja koronawirusa jest najwyższa - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, decyzja - związana ze wzrostami zakażeń SARS-CoV-2 - ma zapaść "w najbliższych godzinach".

Rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska przekazała we wtorek, że podczas poniedziałkowego spotkania kierownictwa ministerstwa z GIS uzgodniono trzy warianty postępowania, uzależnione od rozwoju sytuacji. 

Jak wyjaśniła, nauka stacjonarna jako priorytet "może ulec ograniczeniu, w zależności od decyzji służb sanitarnych". Ta ma zapaść w najbliższych godzinach.

Wraca nauka zdalna? Przemysław Czarnek zwraca uwagę na obciążenie sanepidów

Minister Czarnek w porannej rozmowie w TV Republika podkreślił, że pierwszym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przejściu na naukę zdalną będzie wydolność służby zdrowia.

Reklama

- Jest jeszcze inny czynnik: obciążenie pracą sanepidu w związku ze zdecydowanie bardziej licznymi przypadkami zakażeń w szkołach, aniżeli było to w trzeciej i czwartej fali koronawirusa - doprecyzował szef MEiN.

Zaznaczył, że jest kilka wariantów, które są brane pod uwagę, a dotyczą one "pewnego zakresu przejścia na naukę zdalną", czyli "przede wszystkim klas od czwartej wzwyż i punktowo: w największych miastach, skupiskach, gdzie transmisja koronawirusa jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych".

Minister: Liczba zakażeń w szkołach nie odbiega od tej poza nimi

Jak stwierdził Czarnek, chodzi o ograniczenie "ewentualnych negatywnych konsekwencji tak wielkiej ilości zakażeń w szkołach i w ogóle w Polsce". - Liczba zakażeń w szkołach nie odbiega od zakażeń poza nimi, niemniej to generuje ogrom pracy służb sanitarnych - dodał Czarnek.

Podkreślił, że decyzji w tej sprawie można się spodziewać "w najbliższych godzinach". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy