Reklama

Reklama

Wojewoda małopolski: Duży przyrost hospitalizacji osób z COVID-19

​- Mamy duży przyrost hospitalizacji osób z koronawirusem w porównaniu do dnia wczorajszego, coraz więcej zajętych jest łóżek respiratorowych - poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Reklama

Zgodnie z podanymi przez niego danymi, w szpitalach jest w tym momencie 2895 chorych na COVID-19 - o 112 więcej niż w niedzielę.

Reklama

Tylko w szpitalach tymczasowych przebywa łącznie 238 pacjentów, czyli o 27 więcej niż w niedzielę: w szpitalu Expo - 104 pacjentów, w CUMRiK-u (Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof) - 110, w szpitalu tymczasowym w Krynicy Zdroju - 24.

Wzrasta też liczba zajętych łóżek respiratorowych - w poniedziałek (stan na popołudnie) wolnych jest ich 14, zajętych jest 390 z 404. W niedzielę wolnych było ponad 20 łóżek respiratorowych.

Zobacz także: Rzeczniczka szpitala: Po świętach spodziewamy się zwiększonej zachorowalności na zespół pocovidowy u dzieci

Wojewoda apeluje o przestrzeganie zasad sanitarnych

Tylko w niedzielę zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżały 840 razy. Wolnych łóżek dla zakażonych pozostaje jeszcze 742. Wojewoda zaapelował o dystans, dezynfekcje i maseczki.

Według danych resortu zdrowia w niedzielę w Małopolsce testy potwierdziły COVID-19 u 922 osób, osiem zmarło. W sobotę wielkanocną odnotowano zaś 1692 nowe przypadki, zmarło 12 osób.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama