Reklama

Reklama

Witold Tumanowicz z Konfederacji: PiS niszczy Polakom święta

Jeżeli chodzi o niszczenie Polakom świąt, to PiS zalicza hat-tricka - stwierdził w czasie konferencji prasowej w Sejmie polityk Konfederacji Witold Tumanowicz, komentując możliwość redukcji kontaktów na święta Bożego Narodzenia.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd pracuje nad prawnymi możliwościami, które ograniczą możliwość przemieszczanie się. Podkreślił, że redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii.

W ocenie Witolda Tumanowicza, "jeżeli chodzi o niszczenie Polakom świąt, to PiS zalicza właśnie hat-tricka". - Zniszczył Polakom świętowanie Wielkanocy, niedawno zniszczył możliwość odwiedzenia swoich najbliższych zmarłych - mówił polityk na poniedziałkowej konferencji w Sejmie.

Reklama

"Niespodziewany gość"

Ironizował także, że "niespodziewanym gościem" podczas wigilijnego wieczoru będzie pracownik sanepidu, który będzie sprawdzał mieszkania Polaków pod kątem wielkości zgromadzeń.

- Nawet w PRL-u nie zdecydowano się na to, żeby zniszczyć Polakom święta Bożego Narodzenia - mówił Tumanowicz i podkreślał, że takie decyzje spotkają się ze stanowczą reakcją Polaków, którzy i tak będą odwiedzać rodzinę.

Z kolei Marek Szewczyk z Konfederacji apelowali o całkowite odmrożenie takich branż jak gastronomia, turystyka czy fitness oraz siłowni, czyli tych, które zostały zamrożone kolejnymi obostrzeniami w związku z epidemią koronawirusa. Rząd zaś - zdaniem Szewczyka - powinien zająć się sytuacją ochrony zdrowia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy