Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Pracownik kolejnej restauracji z koronawirusem

Właściciel kolejnej restauracji w Opalenicy (woj. wielkopolskie) ma koronawirusa. O sprawie lokal poinformował w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach sanepid rozpoczął poszukiwania osób, które korzystały z usług z lokalu w Opalenicy, w którym SARS-CoV-2 stwierdzono u kelnera.

Pizzeria, która poinformowała, że u jej pracownika potwierdzono koronawirusa, jest w ten weekend nieczynna. Zainteresowanych i zaniepokojonych odsyła do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu (PSSE). Sprawę nagłośnił serwis e-poznan.pl.

"Otrzymaliśmy informacje z PSSE o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z pracowników. Pracownik przechodzi chorobę bezobjawowo. Osoba ta była w pracy w dniach 21.08-22.08-23.08. Pozostała kadra pracownicza została skierowana na kwarantannę" - podali właściciele lokalu.

Kelner innej restauracji z koronawirusem

W ostatnich dniach państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Tomyślu poinformował, że szuka osób, które w ubiegłym tygodniu korzystały z usług restauracji w Opalenicy. U jednego z kelnerów potwierdzono zakażenie koronawirusem. Sanepid informował, że prosi o kontakt osoby korzystające z restauracji w poniedziałek, środę i w weekend w ubiegłym tygodniu (17, 19, 21-23 sierpnia; pełny komunikat TUTAJ).

Reklama

Cała załoga w kwarantannie

Właściciele lokalu w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformowali, że dyrektor PSSE w Nowym Tomyślu nie nakazał zawieszenia działalności restauracji, jednak i tak lokal będzie czasowo zamknięty.

Podano, że całą załogę restauracji skierowano na kwarantannę. W najbliższych dniach wszyscy pracownicy mają zostać przebadani na obecność koronawirusa. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

9
1
27
11
3
7
1
1
7
2
9
29
10
11
2
1
9
7
12
1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy