Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Koronawirus w szpitalu w Gostyniu. Wyniki badań personelu

- Żaden z przebadanych członków personelu szpitala w Gostyniu (woj. wielkopolskie) nie jest zakażony SARS-CoV-2. Koronawirusa potwierdzono u dwójki pacjentów. Jedna osoba zmarła - podał w niedzielę gostyński powiatowy sztab kryzysowy.

Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego w Gostyniu poinformował w niedzielnym komunikacie, że po wykryciu SARS-CoV-2 u jednej z pacjentek oddziału wewnętrznego placówki przeprowadzono testy u łącznie 83 chorych i pracowników szpitala. - Wszyscy członkowie personelu medycznego otrzymali wynik ujemny - podano.

- Wśród pacjentów COVID-19 potwierdzono u dwóch osób - jedną z nich przewieziono do szpitala na ul. Szwajcarską w Poznaniu, druga osoba zmarła - przekazano.

W sobotę powiatowy sztab poinformował o zakażeniu jednej pacjentki gostyńskiego szpitala. Dyrekcja placówki wstrzymała przyjęcia i zdecydowała o izolowaniu oddziału wewnętrznego oraz przeprowadzeniu badań wszystkich przebywających w nim pacjentów i członków personelu. - Obecnie oddział wewnętrzny SPZOZ funkcjonuje normalnie - przekazano w niedzielę.

Reklama

Powiatowy sztab kryzysowy podał w sobotę, że zakażenie SARS CoV-2 potwierdzono u 37 pensjonariuszy i 9 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Powiat gostyński w tzw. "żółtej strefie"

Od soboty powiat gostyński znajduje się w żółtej strefie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. W czwartek resort zdrowia podał, że tą samą strefą objęto również powiaty limanowski i tatrzański w woj. małopolskim.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób - jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100, z wyłączeniem obsługi.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys. - do żółtej.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6353 zakażeń koronawirusem, z czego 858 to przypadki aktywne. 239 osób zmarło, a 5256 wyzdrowiało.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL