Reklama

Reklama

Wielkopolskie: 89 osób na kwarantannie. Były na trzech różnych komuniach w jednej sali

89 osób objęto kwarantanną. Gościły one na trzech komuniach świętych, odbywających się w jednej sali bankietowej. Wśród gości był mężczyzna, który tydzień wcześniej został zakażony SARS-CoV-2 na weselu. Nie wiedział, że jest chory - poinformowała w czwartek dyrektor stacji sanitarni-epidemiologicznej w Ostrzeszowie Emilia Adamiak.

W niedzielę 28 czerwca na jednej z sal restauracyjnych w wielkopolskim Ostrzeszowie odbyły się trzy uroczystości komunijne. Gościem jednej z nich był mężczyzna, który tydzień wcześniej bawił się na weselu pod Ostrzeszowem. Okazało się, że wówczas na 100 weselników 21 zakaziło się koronawirusem.

Reklama

"Mężczyzna, który tydzień później udał się na komunię, jeszcze nie widział, że jest zakażony" - wyjaśniła dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej w Ostrzeszowie Emilia Adamiak.

Kiedy ostrzeszowski sanepid otrzymał wyniki badań i podczas wywiadu okazało się, że zakażony mężczyzna był także gościem komunii, kwarantanną objęto wszystkie osoby przebywające wtedy w restauracji.

"Odbywały się wtedy trzy komunie, które oddzielono parawanami, ale dzieci mogły bawić się wspólnie. Stąd decyzja o objęciu kwarantanną wszystkich gości" - powiedziała dyrektor Emilia Adamiak.

Na sali znajdowało się łącznie 89 osób. W uroczystościach wzięli udział goście z powiatów ostrzeszowskiego, kaliskiego, kępińskiego i ostrowskiego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje