Reklama

Reklama

Wielkanocna msza święta online. Gdzie oglądać?

Wielkanoc jest największym świętem w całym roku liturgicznym. Ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia sanitarno-epidemiczne biskupi udzielili dyspensy od uczestnictwa w mszy świętej. Jednocześnie zachęcają do uczestnictwa w nabożeństwie za pośrednictwem transmisji online. Publikujemy listę transmisji wraz z godzinami.

Niedziela Wielkanocna z mszą świętą rezurekcyjną, odprawianą o świcie dla uczczenia zmartwychwstania Chrystusa. W kościołach Najświętszy Sakrament był niesiony w uroczystej procesji - pośród bicia dzwonów i pieśni wielkanocnych - trzykrotnie obnoszony jest wokół kościoła. 

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia sanitarno-epidemiczne nie odbędą się procesje rezurekcyjne, ponieważ w liturgii tej może uczestniczyć do pięciu wiernych osób. 

"Z powodu epidemii, w kościołach nie odbywa się obrzęd święcenia pokarmów. Księża biskupi poprosili, by ojciec rodziny lub inna osoba, odmówili przed wielkanocnym posiłkiem błogosławieństwo, którego formułę można znaleźć m.in. na stronach diecezjalnych i na stronie www.episkopat.pl.Zapraszam do uczestnictwa w Niedzielę Wielkanocną w południe w transmisji w TVP1, Polsacie i TV Trwam modlitwy Regina Coeli z papieżem Franciszkiem, który udzieli całemu światu specjalnego błogosławieństwa 'Urbi et Orbi'" - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu.

Reklama

Transmisję mszy świętych można oglądać także online w sieci. 

Msza święta online z Jasnej Góry

Wielkanocne msze św. odprawiane na Jasnej Górze w Częstochowie można oglądać na stronie internetowej sanktuarium oraz na stronie Konferencji Episkopatu Polski

Na Jasnej Górze o godz. 6:00 rozpoczęła się procesja rezurekcyjna i msza święta, którą celebrował bp Antoni Długosz. O 12:30 odprawiona zostanie msza święta skierowana do dzieci. Szczegółowe informacje o godzinach mszy św. przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępne są TUTAJ (plan jest aktualizowany codziennie). 

Transmisje mszy świętych online

6:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30 Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

11:00 Oratorium św. Teresy w Domu Betlejem w Jaworznie

12:00 Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej 

12:00 Klasztor oo. dominikanów w Łodzi 

15:00 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Wilno, Litwa 

17:00 Kaplica w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach 

17:00 Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej 

17:00 Kościół św. Antoniego w Nagoszynie 

17:00 Parafia Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim 

19:00 Archikatedra Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Jana Ewangelisty w Lublinie 

Dodatkowo, pełna lista aktualnie odprawianych mszy św. na żywo przez internet, w różnych językach, dostępna jest także na specjalnej stronie internetowej (TUTAJ). 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama