Reklama

Reklama

Wicestarosta kielecki i czterej pracownicy urzędu objęci kwarantanną domową

Tomasz Pleban, wicestarosta powiatu kieleckiego oraz czterech innych pracowników urzędu zostało objętych kwarantanną domową w związku z koronawirusem. Samorządowcy w niedzielę wrócili z wyjazdu służbowego z Plauen w Niemczech.

Tomasz Pleban powiedział, że urzędnicy w ostatni czwartek, jak co roku, pojechali do partnerskiego powiatu w Plauen. W pięcioosobowej delegacji byli m.in. wicestarosta Tomasz Pleban i członek zarządu powiatu Cezary Majcher.

"W Niemczech przebywaliśmy do niedzieli. Słyszeliśmy, że w międzyczasie w kraju wprowadzono specustawę, dlatego zgłosiliśmy nasz pobyt za granicą. Nie miałem żadnych objawów choroby. Poinstruowano mnie, że gdyby takie wystąpiły mam zgłosić się prosto na oddział zakaźny" - powiedział wicestarosta.

Kwarantanna domowa

Dodał, że polecenie o poddaniu się kwarantannie dostał w środę. "Dzisiaj dostałem telefon z Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Pani z sanepidu stwierdziła, że zarówno ja, jak i osoby, które przybywały ze mną w Niemczech mamy poddać się kwarantannie domowej na dwa tygodnie" - powiedział Pleban.

Reklama

Kwarantanna ma potrwać do 20 marca. "Nie mam żadnych objawów zakażenia, czuję się dobrze. Mogę pracować zdalnie, jestem cały czas w kontakcie z pracownikami" - zaznaczył Tomasz Pleban.

Kwarantanną domową objętych jest 17 mieszkańców województwa świętokrzyskiego, a 360 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne