Reklama

Reklama

Wicepremier Jacek Sasin już czwarty raz w kwarantannie

To jest już czwarta kwarantanna wicepremiera oraz ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Tym razem związana z wykryciem koronawirusa u posła PiS Przemysława Czarnka.


Sasin widział się z nim w minioną sobą podczas uroczystości partyjnych w Lublinie. O tym, że Czarnek jest zakażony poinformował w poniedziałek do południa rzecznik rządu Piotr Müller. "W związku z chorobą Przemysława Czarnka prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o zmianę terminu zaprzysiężenia rządu" - napisał Müller na Twitterze.

Sasin jest w kwarantannie po raz czwarty. Najpierw był na początku pandemii, jeszcze w marcu, gdy wyszło na jaw, że zakażony był minister środowiska Michał Woś. 

Reklama

Po raz kolejny wicepremier musiał się odizolować w maju, dlatego, że miał kontakt z jednym z zakażonych na spotkaniu z przedstawicielami górniczych związków zawodowych. Trzecia kwarantanna ministra była w sierpniu, tym razem po spotkaniu zespołu ds. spraw górnictwa, na którym była osoba zakażona koronawirusem.

Teraz, oprócz Sasina, w kwarantannie znajdują się szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, minister edukacji Dariusz Piontkowski oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. Wszyscy mieli kontakt ostatnio z Przemysławem Czarnkiem, który w poniedziałek o 15 miał zostać zaprzysiężony na ministra edukacji i nauki w nowym rządzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy