Reklama

Reklama

Wiceminister zdrowia: Za kilkanaście dni zachorowań będzie zdecydowanie mniej

"Myślę, że za kilkanaście dni odczujemy to, że zachorowań w Polsce na COVID-19 będzie zdecydowanie mniej" - powiedział we wtorek (5 maja) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że ubywa też pacjentów najbardziej chorych podłączonych do respiratorów.

Waldemar Kraska powiedział we wtorek na antenie TVP info, że od kilkunastu dni widzimy w Polsce wypłaszczanie krzywej zachorowalności na COVID-19. 

"Myślę, że za kilkanaście dni odczujemy to, że zachorowań będzie zdecydowanie mniej. Mogę powiedzieć, że opieram to na codziennych raportach, jakie dostajemy ze szpitali jednoimiennych i szpitali zakaźnych, gdzie tych nowych pacjentów nie przybywa" - podkreślił wiceminister.

Dodał, że dobrą wiadomością jest również to, iż ubywa pacjentów najbardziej chorych, którzy są podłączeni do respiratorów. 

Reklama

"Tych respiratorów jest zajętych z dnia na dzień coraz mniej. Więc myślę, że ta tendencja dość może powolna i może byśmy wszyscy chcieli, żeby to było zdecydowanie szybciej, ale na pewno jest tendencją do malejącej liczby zakażeń, a także liczby zgonów" - podkreślił Kraska.

Jak podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia, łącznie w Polsce jest 14 242 zakażonych koronawirusem, a 700 osób zmarło.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy