Reklama

Reklama

Warszawa: Ponad 180 osób złamało zakaz zgromadzeń

Warszawscy policjanci ukarali w poniedziałek mandatami 187 osób łamiących przepisy o zakazie zgromadzeń – poinformował we wtorek podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Jak przekazał podkom. Rafał Retmaniak z KSP, od 24 marca policjanci ponad 1089 razy podejmowali czynności wobec osób łamiących przepisy o zakazie zgromadzeń.

"Nałożono 833 mandatów karnych. W pozostałych przypadkach kierowane są wnioski o ukaranie do sądu. Ostatnia doba to 24 kolejne informacje przekazane do Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. W sumie takich informacji przekazano już 212. W tych przypadkach mogą być zastosowane jeszcze surowsze kary administracyjne" - podał podkom. Rafał Retmaniak.

Zaznaczył, że tylko w poniedziałek mandatami ukarano 187 osób. "Z tego samego artykułu, w związku z odmową przyjęcia mandatów, do sądu skierowane są kolejne 42 wnioski o ukaranie" - poinformował policjant.

Reklama

Wysokie kary dla łamiących zakazy

Dodał, że działania policji wspiera kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy straży miejskiej. Patrole można spotkać we wszystkich dzielnicach Warszawy.

Kara, która może być nałożona na osobę łamiącą obejmującą ją kwarantannę, a także na osoby, które nie przestrzegają ograniczeń dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń w miejscu publicznym, może wynosić nawet 30 tys. zł. 

Z kolei osobom, które - mając świadomość zakażenia koronawirusem - narażają na to zakażenie innych, grozi do pięciu lat więzienia, a w przypadku narażenia wielu osób - do 10 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne