Reklama

Warszawa: Policja wylegitymowała blisko pół tysiąca osób w sobotę wieczorem przed stadionem

W sobotę wieczorem przed stadionem przy ul. Łazienkowskiej policjanci wylegitymowali blisko pół tysiąca osób. Nakładane były mandaty karne, skierowane zostaną wnioski do sądu oraz sporządzone zostaną notatki do sanepidu - podał podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

W sobotę na stołecznym stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej Legia Warszawa zmierzyła się z Wartą Poznań. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami mecz odbył się bez udziału publiczności.

- W sobotę wieczorem kibice jednego ze stołecznych klubów piłkarskich, pomimo obowiązujących w naszym kraju obostrzeń epidemicznych, postanowili zebrać się i dopingować swoją drużynę - relacjonował Retmaniak wydarzenia, które miały miejsce przed stadionem. - Nie odnotowaliśmy natomiast większych incydentów, więc w naszej ocenie zgromadzenie przebiegało spokojnie - zaznaczył.

Reklama

Jak wyjaśnił, na miejscu policjanci wylegitymowali dokładnie 495 osób, na 11 osób nałożyli mandaty karne, a także skierowali osiem wniosków do sądu i sporządzili siedem notatek od sanepidu.

"Materiał poddawany szczegółowej analizie"

Jak zaznaczył podkom. Rafał Retmaniak, zgromadzony i zarejestrowany materiał w sobotę wieczorem jest w chwili obecnej poddawany szczegółowej analizie pod kątem popełnienia wykroczeń przez osoby biorące udział w zgromadzeniu. W tym kontekście podkreślił także, że brane są pod uwagę różne aspekty wykroczeń, nie tylko te związane z zakazem zgromadzeń. - Liczby wystawionych mandatów i skierowanych wniosków do sądu mogą się oczywiście jeszcze zmienić - zastrzegł. - Personalia wylegitymowanych już znamy - dodał.

Poinformował także, że w trakcie wykonywania czynności przed stadionem policjanci zatrzymali również trzy osoby, z których dwie były poszukiwane do odbycia kary w areszcie śledczym bądź zakładzie karnym, a jedna z nich osoba miała przy sobie narkotyki.


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy