Reklama

Reklama

Warszawa: Nauczyciel zakażony koronawirusem. Z uczniami przebywał w Hiszpanii

"Mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli, który wraz z uczniami przebywał w Hiszpanii" - poinformowała dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO na Białołęce w Warszawie. Dyżury opiekuńcze w tej szkole zaplanowane na czwartek i piątek zostały odwołane.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Warszawie, potwierdzonych wynikami badań. Służby prasowe wojewody mazowieckiego nie informują jednak o szczegółach na ten temat.

Był w Hiszpanii z innymi uczniami i nauczycielami

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy, Anna Strubińska, w komunikacie opublikowanym na stronie placówki poinformowała, że u jednego z nauczycieli obecność koronawirusa potwierdziły badania wykonane w środę.

"Mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli naszej szkoły. Osoba ta od 1 do 7 marca tego roku przebywała w Hiszpanii, biorąc udział w projekcie Erasmus wraz z grupą siedmiu uczniów z klas ósmych oraz dwóch innych nauczycieli naszej szkoły" - poinformowała dyrektor.

Reklama

Jak przekazała, po powrocie z Hiszpanii jedna z trzech osób z kadry nauczycielskiej pozostała w domu, ze względu na dolegliwości związane z gardłem. "Nie miała wówczas i do tej pory nie ma typowych objawów wskazujących na zarażenie wirusem. Profilaktyczne badanie krwi w dniu 11 marca potwierdziło jednak u niej obecność koronawirusa SARS-CoV-2" - podała.

Dyrektor zaznaczyła, że szkoła nie ma wiedzy, gdzie mogło dojść do zarażenia.

Kwarantanna

"Obecnie cała grupa osób będących w bezpośrednim kontakcie z wyżej wspomnianą osobą jest objęta kwarantanną. Dyrekcja Szkoły jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i realizuje wszystkie jej zalecenia, informując tym samym na bieżąco rodziców" - zapewniła Strubińska.

Jednocześnie poinformowała, że - poza zawieszeniem zajęć - szkoła odwołała także dyżury opiekuńcze, które miały być pełnione w czwartek i w piątek.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy