Reklama

Reklama

Warszawa: Kolejka karetek przed SOR-em. "Szpitale są niewydolne"

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie sprzed warszawskiego szpitala, które przedstawia kolejkę karetek przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. "Kolejka powstała, ponieważ warszawskie szpitale są niewydolne - część z nich została przekształcona w szpitale covidowe" - pisze w mediach społecznościowych użytkownik "To nie z mojej karetki". Ostatniej doby na Mazowszu odnotowano 3206 nowych zakażeń - najwięcej wśród wszystkich regionów.

Kolejka karetek widoczna na zdjęciu utworzyła się przed wjazdem do SOR-u Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Placówka ta jest przez Ministerstwo Zdrowia wyznaczona jako szpital covidowy. Zdaniem użytkownika kolejka ustawiła się, ponieważ szpitale w stolicy są niewydolne. 

"Na zdjęciu widzicie Państwo wczorajszą kolejkę karetek czekających przed wjazdem do SORu szpitala przy ul. Szaserów. Kolejka powstała, ponieważ warszawskie szpitale są niewydolne - część z nich została przekształcona w szpitale COVIDowe, cześć dezynfekowała się po wizycie dodatnich pacjentów w SORach. Tak tylko na marginesie podpowiemy: dla osób VIP, ze statusem instagramerów, aktorów, celebrytów czy polityków kolejka jest ta sama. Nie ma bocznego wejścia ani przepuszczania na mrugnięcie okiem" - napisał na Facebooku użytkownik "To nie z mojej karetki".

Reklama

Apel Trzaskowskiego

Podczas środowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski apelował o utworzenie w stolicy tymczasowego szpitala covidowego. 

- Sytuacja związana z covidem robi się coraz trudniejsza (...) jest bardzo dużo zachorowań na Mazowszu oraz w Warszawie. Dlatego apelujemy do rządzących o przedstawienie jasnej strategii radzenia sobie z czwartą falą covidu - powiedział Trzaskowski podczas konferencji prasowej.

Trzaskowski podkreślił, że w Warszawie będzie potrzebny szpital tymczasowy, "żeby radzić sobie z przyrostem pacjentów". - O to także apelujemy - oznajmił.

"Czas na konkretne rozwiązania. Tu chodzi o życie i zdrowie ludzi! Zarówno tych, którzy zachorują na COVID, jak i tych, którzy przez wydzielanie oddziałów covidowych w kolejnych placówkach tracą terminy planowanych zabiegów czy miejsce niezbędnej opieki. Domagamy się systemowych rozwiązań w ochronie zdrowia, zamiast doraźnego, chaotycznego łatania dziur. Potrzebne są pilne, jednoznaczne, klarowne działania na rzecz zatrzymania rozprzestrzeniającej się pandemii" - wskazywał również na Facebooku. 

Reklama

Reklama

Reklama