Reklama

Reklama

Warmińsko-Mazurskie: Starosta ełcki zakażony koronawirusem

Starosta ełcki Marek Chojnowski i jedna osoba z zarządu powiatu zostali objęci izolacją domową z powodu zakażenia koronawirusem. Samorządowiec zapewnił, że mimo tej sytuacji starostwo w Ełku będzie funkcjonowało normalnie.

Starosta poinformował w niedzielę (30 sierpnia), że on i jeszcze jedna osoba z pięcioosobowego zarządu powiatu otrzymali pozytywne wyniki testów na COVID-19. 

"Czuję się normalnie, nic mi nie dolega, nie mam temperatury ani żadnych objawów" - przekazał.

Jak dodał, według jego wiedzy, również druga osoba z zarządu powiatu czuje się dobrze i jest objęta izolacją w warunkach domowych.

Chojnowski powiedział, że wcześniej przebywał na kwarantannie po tym, jak okazało się, że miał kontakt z osobą zakażoną. Przed kwarantanną był na urlopie, po którym tylko przez jeden dzień był w pracy. Akurat w tym dniu odbywała się sesja rady powiatu.

Reklama

"Sesja odbywała się zdalnie, więc nie miałem kontaktu z radnymi, a jedynie ograniczony kontakt z niektórymi pracownikami" - wyjaśnił.

Zapewnił, że ełckie starostwo będzie pracowało na takich samych zasadach, jak do tej pory. Sanepid ustala listę osób, które miały kontakt z zakażonymi samorządowcami. Zostaną one poddane badaniom. Kilku pracowników objęto kwarantanną.

"Urząd funkcjonuje normalne. Ja - tak samo, jak każdy inny członek zarządu - mogę wykonywać zdalnie swoje obowiązki, więc nie ma zagrożenia dla funkcjonowania samorządu" - powiedział. 

Jak poinformowały służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego, w niedzielę zakażenie koronawirusem potwierdzono u 17 osób w regionie, w tym u czterech z powiatu ełckiego. Dotychczas na Warmii i Mazurach zanotowano w sumie 888 zakażeń; dziewięć z tych osób zmarło, a 397 wyzdrowiało.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

5
11
12
0
8
1
4
5
5
9
3
3
3
8
2
9

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje