Reklama

Reklama

Waldemar Kraska o szczepieniach rodzin pracowników dużych firm: Rozważamy to

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że rozważane jest wprowadzenie szczepień nie tylko wśród pracowników dużych firm, ale również wśród członków ich rodzin. Dodał, że wiele firm włączyło się w proces szczepień.

W poniedziałek serwis Prawo.pl podał, że minister Michał Dworczyk przesłał do konsultacji projekt wytycznych dla szczepień w zakładach pracy. Zgodnie z nim tylko zakłady zatrudniające ponad 500 pracowników będą mogły zorganizować swoje punkty.

Szczepienia w firmach

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska pytany był w czwartek w TVP Info o to, czy rozważane jest szczepienie w ramach tej akcji również rodzin pracowników takich firm.

- Tych szczepionek będzie dużo, wtedy oczywiście także taką akcję możemy wprowadzić, żeby szczepić jak najwięcej Polaków, także rodziny pracowników w takich dużych firmach - powiedział. Dodał, że wiele firm bardzo aktywnie włączyło się w proces szczepień.

Reklama

Taką możliwość - szczepienia w firmach zatrudniających ponad 500 osób - zapowiadał w połowie kwietnia wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Mówił, że od połowy maja ruszy akcja szczepień w firmach, jednak - jak podkreślił - wszystko zależy od rzetelności i słowności koncernów produkujących szczepionki. Dodał, że celem rządu jest, aby szczepienia w firmach przebiegały w sposób "maksymalnie bezpieczny, maksymalnie szybko i na maksymalnie liberalnych zasadach".

40 proc. Polaków zaraziło się koronawirusem

Kraska przestrzegł jednocześnie przed czwartą falą koronawirusa. - Wszyscy mówimy, że jesień zawsze obfituje w choroby infekcyjne. Mamy już plan przygotowany na jesień. Co prawda jest kwiecień, ale także musimy o tym myśleć. To będzie zależało od tego, ilu Polaków się wyszczepi - mówił.

Dodał, że z szacunków wynika, że ok. 40 proc. Polaków zaraziło się koronawirusem.

- Jeżeli wyszczepimy bardzo dużą część społeczeństwa, ta czwarta fala, jeżeli ona się ewentualnie pojawi, będzie zdecydowanie słabsza i mniejsza niż te poprzednie, szczególnie ta fala trzecia, którą w tej chwili mieliśmy, mamy za sobą - powiedział.

W jego ocenie wszystko jest w naszych rękach. - Tylko musimy chcieć się zaszczepić - zaznaczył.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy