Reklama

Reklama

Waldemar Kraska o rozlewni szczepionek: Uruchomienie będzie możliwe dopiero jesienią

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska potwierdził, że w planach rządu jest budowa linii do rozlewania szczepionek, jednak "jej uruchomienie będzie możliwe dopiero jesienią".

- Planujemy budować linię do rozlewania szczepionek. To być może za kilka tygodni się stanie. Uruchomienie takiej linii będzie możliwe dopiero na jesieni - powiedział na antenie TV Republika wiceminister zdrowia.

Reklama

Przekazał, że "jest prowadzona rozmowa z jedną firmą, ale to są rozmowy poufne, więc nie może zdradzić nazwy".

"Nadzieja dla Polski"

- Jest to także nadzieja dla Polski, że ta szczepionka będzie tutaj rozlewana w naszym kraju, więc będzie u nas na miejscu. Może wtedy także dostawy do naszego kraju, do naszych obywateli będą zdecydowanie łatwiejsze i bardziej skoordynowane - wskazał Kraska.

Kilka dni temu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział w rozmowie z Polsat News, że za kilka tygodni ruszy w Polfie Tarchomin, jako spółce Skarbu Państwa, rozlewnia szczepionki przeciw COVID-19. 

- Kończy się przygotowanie linii, która kosztem 40 mln zł została przygotowana do tego - poinformował.

Jak tłumaczył, jeśli chodzi o produkcję szczepionki, to kwestia "na lata" i bardzo kosztowna. - W produkcję potrzeba zainwestować ok. 3 mld zł, co nie znaczy, że nie będziemy tego robić - dodał.

Ładowanie...
Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama