Reklama

Reklama

Waldemar Kraska: Mamy już przypadki wewnątrzkrajowe zakażeń koronawirusem

"Pierwsze przypadki zachorowań w Polsce na COVID-19 to były przypadki z zewnątrz, teraz mamy już przypadki wewnątrzkrajowe" - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. "Zostańmy w domu. To najtańsza i najskuteczniejsza metoda aby ustrzec się zakażenia kornawirusem" - zaapelował.

"Bilans (zachorowań - red.) z dnia na dzień będzie coraz większy i przypadków (chorych na koronawirusa - red.) będzie przybywało. Pierwsze przypadki (zachorowań - red.) to były przypadki z zewnątrz, teraz mamy już przypadki wewnątrzkrajowe, czyli z zakażenia poziomego" - powiedział w piątek dziennikarzom wiceminister zdrowia.

Kraska zaapelował: "Zostańmy w domu. To najtańsza i najskuteczniejsza metoda aby ustrzec się zakażenia kornawirusem. (...) Ta metoda jest najbardziej skuteczna". 

Wiceminister powołał się też na przykłady innych państw, które wprowadzają regulacje nakazujące obywatelom pozostanie w domach. Wymienił stan Kalifornia w USA, gdzie zakaz wychodzenia z domu ogłosił w piątek stanowy gubernator.

Reklama

Mówiąc o zakażeniu jednego z wiceministrów rolnictwa Kraska podkreślił, że podczas prac w resortach podejmowane są starania, by jak najbardziej ograniczać kontakty między ludźmi. Dlatego resorty starają się pracować w sposób zdalny, wykorzystując wideokonferencje.

Podając jako przykład swoje ministerstwo stwierdził, że osoby przychodzące do pracy siedzą w dużych odległościach od siebie i starają się nie korzystać z komunikacji miejskiej. 

"Ministerstwo Zdrowia to miejsce, gdzie pracujemy bardzo ciężko nad tym, żeby w Polsce mieszkańcy byli bezpieczni i staramy się, by było ono jak najdłużej pozbawione koronawirusa" - powiedział. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje