Reklama

Reklama

Waldemar Kraska: Lawinowo przybywa hospitalizowanych osób

- Liczba zakażonych osób trafiających do szpitali przybywa w sposób lawinowy – alarmuje w poniedziałek rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak poinformował, w ciągu ostatniej doby do polskich szpitali trafiło prawie pół tysiąca osób z COVID-19. Pod respiratory trafiło dalszych 69 osób.

Reklama

Kraska podał w poniedziałek rano w Programie Pierwszym Polskiego Radia dane na temat zajęcia w szpitalach tzw. łóżek covidowych.

Reklama

- Tu, niestety, w ciągu ostatniej doby przybyła nam prawie pół tysiąca nowych pacjentów. 69 osób trafiło także na respiratory. To jest bardzo niepokojąca liczba. Widzimy, że tych pacjentów zakażonych koronawirusem niestety przybywa w naszych szpitalach i to przybywa w dość lawinowy sposób - powiedział.

Kraska poinformował również, że obecnie ponad 17,3 tys. osób przebywa na oddziałach covidowych. Przypomniał, że do dyspozycji jest też 35 szpitali tymczasowych. W nich - według informacji przekazanych przez Kraskę - przebywa obecnie tysiąc osób, a jest w nich prawie 7 tys. miejsc.

Dopytywany o dużą liczbę osób w złym stanie, wskazał na fakt zbyt późnego zgłaszania się pacjentów do szpitali. - Pacjenci usiłują na własną rękę się leczyć, czasem w ogóle nie zgłaszają się do lekarza, nawet nie wykonują testów. Chcą tę chorobę przejść w domu - mówił.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy