Reklama

Reklama

Waldemar Kraska: Coraz młodsze osoby w szpitalach, ich stan jest ciężki

Wiceminister zdrowia poinformował, że do szpitali trafiają coraz młodsi pacjenci zakażeni koronawirusem. - Przedział wiekowy, który poprzednio dominował, czyli powyżej 70. roku życia, zostaje w tej chwili zastąpiony przez osoby młodsze - mówił Waldemar Kraska w Polsat News. Jak przyznał, niepokoi go, że zakażeni trafiają na oddziały w bardzo ciężkim stanie. Wcześniej próbują się leczyć na własną rękę.

- Niepokojące jest to, że ci młodzi stosunkowo ludzie - po 50. roku życia - trafiają do szpitali w bardzo ciężkim stanie - mówił wiceszef resortu zdrowia na antenie Polsat News.

Próbują się leczyć na własną rękę

Reklama

Waldemar Kraska dodał, że z informacji, jakie docierają do Ministerstwa Zdrowia, wynika, że zakażeni bardzo często próbują leczyć się na własną rękę. 

- Nie kontaktują się ani ze swoim lekarzem rodzinnym, ani z inną placówką służby zdrowia - mówił. 

- Wiem, że masowo są wypożyczane koncentratory tlenu, czyli leczymy się samodzielnie, podając sobie tlen w domach. To oczywiście pomaga na jakiś okres, powiększa poczucie bezpieczeństwa. Ale niestety, za jakiś czas, kiedy dochodzi do zajęcia 50 proc. płuc, to trafiamy do szpitala i sytuacja jest już bardzo ciężka. I niekiedy ta walka kończy się przegraną - ostrzegł wiceminister.

Czytaj więcej na polsatnews.pl.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje