Reklama

Reklama

W szpitalu w Kraśniku zabrakło butli z tlenem. Wojewoda lubelski zabrał głos

Z powodu braków w dostawach tlenu medycznego część pacjentów ze szpitala w Kraśniku (woj. lubelskie) trzeba przenieść do innych placówek - wynika z czwartkowego (5 listopada) oświadczenia wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.

"W związku z niewystarczającymi dostawami butli z tlenem medycznym do szpitala w Kraśniku zaszła potrzeba przewiezienia części pacjentów potrzebujących wspomagania układu oddechowego do szpitali m.in. w Janowie Lubelskim i Lublinie. Równolegle zabezpieczany jest transport butli z innych szpitali dla pozostałych pacjentów" - napisał Sprawka w oświadczeniu rozesłanym mediom w czwartek wieczorem.

Wojewoda poinformował w nim, że "stopniowe przenoszenie" może dotyczyć około 30 pacjentów, w tym ośmiu "respiratorowych". "Ewentualny transport pacjentów jest zabezpieczony przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie" - zaznaczył Sprawka.

Reklama

Wojewoda poinformował też, że stały dostawca tlenu medycznego zadeklarował uzupełnienie dostaw w piątek (6 listopada).

"W celu uniknięcia w najbliższym czasie podobnych problemów w szpitalu MSWiA w Lublinie przygotowywany jest duży oddział łóżek intensywnej terapii zabezpieczony w tlen z bezpiecznego zbiornika" - napisał Sprawka w oświadczeniu.

O szczegółach wojewoda ma poinformować w piątek.

50 butli dziennie

Jak ustalił "Dziennik Wschodni", 15 pacjentów ze szpitala w Kraśniku wymagających tlenoterapii zostało już przewiezionych do szpitali w Łęcznej i Lublinie. 

Dzienne dostawy tlenu medycznego do placówki w Kraśniku to około 50 butli, a zapasy tlenu, którymi dysponuje obecnie szpital, nie są wystarczające, aby w obecnej, zmieniającej się sytuacji, zapewnić tlen wszystkim pacjentom wymagającym tlenoterapii.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy