Reklama

Reklama

W poniedziałek ogromna dostawa szczepionek Pfizera

- Do Polski w sobotę przyjedzie 151 tys. szczepionek firmy Moderna, a w poniedziałek blisko 1,3 mln dawek firmy Pfizer oraz przesunięta na ten dzień dostawa 67 tys. szczepionek AstraZeneca - przekazał prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

- Spodziewamy się w poniedziałek zaległej dostawy AstraZenki sięgającej 67 tys. dawek oraz szczepionek firmy Pfizer - 1 295 000 dawek - przekazał Michał Kuczmierowski.

Przypomniał, że już w najbliższą sobotę trafi do Polski też 151 tys. dawek Moderny.

Kto może zapisywać się na szczepienia?

W tej chwili trwają zapisy na szczepienia coraz młodszych roczników. Od 12 kwietnia codziennie uruchamiane są kolejne roczniki - każdego dnia jeden rocznik, począwszy od rocznika 1962, czyli 59-latków.

Zapisy według tego harmonogramu otwierane są dla osób, które w pierwszym kwartale roku nie zadeklarowały chęci zaszczepienia przez internet. Jeśli to jednak zrobiły, mogły zapisywać się jeszcze zanim ruszyła rejestracja ich rocznika.

Reklama

Uwolnione dowolne terminy dla 40-latków

W czwartek uwolniono możliwość dowolnego wyboru terminu dla wszystkich osób w wieku 40-49 lat, które wypełniły formularz zgłoszenia i miały wystawione e-skierowanie 31 marca 2021 roku.

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie zapisów i każdego dnia rejestrować na szczepienia będą mogły się dwa roczniki. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

Jakie szczepionki są dostępne w Polsce?

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson&Johnson, wymaga podania jednej dawki.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy