Reklama

Reklama

W marcu możliwe zniesienie części obostrzeń. Maseczki zostaną

W marcu możliwe jest ograniczanie części obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 - zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jednak jak dodał, maseczki zostaną z nami dłużej.

- Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, jeżeli w najbliższych dniach będziemy nadal obserwowali spadkowy trend pandemii, to zakładamy, że do końca przyszłego tygodnia, po rekomendacjach przedstawionych przez ministra panu premierowi, zapewne zechcemy ogłosić to, co będzie miało miejsce w marcu i zapewne będzie to schodzenie z obostrzeń - powiedział mediom rzecznik resortu zdrowia.

Zmiany w obostrzeniach

Zaznaczył, że nie należy spodziewać się zniesienia od 1 marca obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

- W maseczkach na razie jeszcze na pewno zostaniemy, ale z części obostrzeń będzie można zejść, zważywszy na to, że trend spadkowy jest w naszym kraju cały czas obserwowany - stwierdził Andrusiewicz.

Reklama

- Widzimy również to, co dzieje się na świecie, w innych państwach, które zapowiadają stopniowe luzowanie obostrzeń. Nie jesteśmy ani w czołówce, ani na końcu stawki, raczej w środku państw, które zapowiadają pewne luzowanie - ocenił. 

Koronawirus w Polsce. 97 proc. przypadków to wariant Omikron

Omikron stanowi ponad 97 procent wszystkich badanych, sekwencjonowanych przypadków koronawirusa w Polsce - poinformował Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, w przyszłym tygodniu osiągniemy 100 procent.

Wariant Omikron koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto w listopadzie w RPA. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) 26 listopada zakwalifikowała go do grupy "niepokojących wariantów". Poprzednim umieszczonym w tej kategorii wariantem koronawirusa była Delta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy